Burulma Kaynağı, Plastik kaynak yöntemleri

Burulma Kaynağı, Plastik kaynak yöntemleri

Burulma kaynağı | Torsional Welding | Plastik Kaynak
   Bu plastik kaynak yönteminde sistem de genel olarak dikey olarak düzenlenmiştir, ancak bu sefer süreç tamamen farklıdır. Bu yöntem bir tür yüksek frekanslı sürtünme kaynağıdır.

  Bu plastik kaynak yönteminde Titreşimler teğetsel olarak uygulanır: sonotrot (horn), üst bağlantı parçasını alt bağlantı parçasına göre yatay olarak hareket ettirir. Sürtünme, yüksek titreşim frekansı (20 KHz), genlik ve basınç sayesinde iki bağlantı parçası arasında bir eriyik üretir.

   Üst bağlantı parçasının teğetsel hareketi nedeniyle, alt bağlantı parçası ultrason tarafından hemen hemen hiç zorlama altında değildir. Bu nedenle, bu yöntem özellikle ultrasonik kaynağın doğrudan yakınında ek titreşimlerin bir hasar riski nedeniyle istenmediği uygulamalar için uygundur.

Burulma Kaynağı ile yapılan kaynaklara örnekolarak hassas parçalar, folyolar, kumaşlar, ince döküm parçalar (kalıp enjeksiyonlu yaylar; ince ağlar), elektronik gibi ürünlerde kullanılabilir.

Belirli koşullar altında bu yöntem farklı plastikleri bir araya getirmek için kullanılabilir.

ultrasonik kaynak makinası nasıl çalışır, ultrasonik kaynak makine çeşitleri, ultrasonik kaynak makinesi horn, ultrasonik kaynak nasıl çalışır, ultrasonik kaynak nasıl yapılır, ultrasonik kaynak ne demek, ultrasonik kaynak nedir, ultrasonik kaynak plastik, ultrasonik kaynak tabancası,