Plastik Kaynak için iki farklı metod kullanılır;


Ultrasonik Kaynak 20, 30, 35 kHz, Doğrusal ve Burulma

PP, PVC, PE, PET, ABS, kompozitler, dokular, keçe veya filmler gibi polimer uyumluluğuna göre farklı termoplastik malzemelerin kaynağı. Ultrasonik plastik kaynak hemen hemen tüm termoplastikler için uygundur. Yarı kristal plastik iş parçaları arasındaki kaynakları planlarken, bu plastiklerin kaynak davranışının amorf plastiklerinkinden önemli ölçüde farklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Boyuna ve burulma yöntemleri çok farklı kaynaklar üretir. Kanıtlanmış uzunlamasına kaynak işlemlerine ek olarak, yalnızca minimum bileşen gerilimi ile karakterize edilen SONIQTWIST® burulma ultrasonik kaynağını sunuyoruz.

Ultrasonik sızdırmazlık, kaplanmış karton malzemelerin işlenmesi için tüm gereksinimleri karşılar. Buradaki özel avantaj, ultrasonik enerjinin çok çeşitli laminat konstrüksiyonlar aracılığıyla (iç) sızdırmazlık katmanına doğrudan aktarılmasıdır. SONIQTWIST®, e için yeni ultrasonik sızdırmazlık teknolojisidir. G. konteynerler ve kutular. Tarafımızdan geliştirilen ve patenti alınan burulma yöntemi, ultrasonik sızdırmazlık ve kaynağı yeniden tanımlıyor.


Titreşimli Kaynak Doğrusal Kaynak, 95-260 Hz arası

Titreşimli kaynak işlemi, büyük bileşenler, kademeli veya konturlu profile sahip parçalar ve ulaşılması zor alanlara sahip parçalar üzerindeki uygulamalar için idealdir. İşlem, otomotiv sektöründe, gösterge panelleri, tamponlar, rüzgarlıklar ve gövde altı panelleri gibi büyük parçaların yanı sıra sıvı rezervuarları, tanklar ve hava geçirmez bir contanın gerekli olduğu hafif kümeler gibi daha küçük parçaları birleştirmek ve monte etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Titreşimli Kaynak, ev aletleri ve çim biçme makineleri gibi dayanıklı ev ürünleri ve diğer teknik plastik uygulamaları gibi diğer imalat sektörlerinde de kullanıma uygundur..

Bu işlemin önemli bir özelliği, aynı malzeme grubundan veya farklı malzeme türlerinin bir kombinasyonu olarak kapsamlı bir plastik yelpazesini kaynaklama ve birleştirme yeteneğidir. Yarı kristal, takviyeli, takviyesiz ve poliamidler prosese uygun geniş malzeme yelpazesindendir. Tam malzeme listesi bulunabilir Tıklayınız.


Punta kaynağı, perçin ve kıvırma bağlantıları örn. iç kaplamalar, gösterge panelleri, koltuklar ve tamponlar

Burulma kaynağı

Bu yöntem bir tür yüksek frekanslı sürtünme kaynağıdır. Titreşimler teğet olarak uygulanır.

Flanş

Metal işlemede olduğu gibi, plastikten yapılmış kalıplanmış parçalar da flanşlı olabilir.

Metal Parçaların Gömülmesi

Dişli ekler, başsız vidalar veya diğer metal parçalar termoplastiklere ultrasonik olarak gömülebilir.

Kaynak

Enerji yönlendiricisinin işlevi, enerji konsantrasyonu ile birleştirme yüzeyinin hızla plastizasyonunu başlatmaktır..

Punta kaynağı

Ultrasonik punta kaynağı, ağırlıklı olarak örneğin kaynak hazırlığı (ED) olmayan düz kalıpların kaynaklanması gereken yerlerde kullanılır..

Kutular (içecekler için)

Ultrasonik sızdırmazlık, kaplanmış karton malzemelerin işlenmesi için tüm gereksinimleri karşılar.

Bardaklar, kaseler, tepsiler

Ambalajların açılma davranışı, müşterinin ürün kabulünde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır.

Torbalar

Torbalarda özel özellikleri gerçekleştirmek için çok çeşitli ek olanaklar: ağızlar, valfler, başlık, vb.

Borulu çantalar

Sızdırmazlık cihazının sertliği, ince boru şeklindeki torba filmler için önemli bir rol oynar. VFFS sızdırmazlık modülü son derece sağlamdır ve 320 mm'ye kadar torba genişliklerine izin verir..

Mühürlü ağızlı poşetler

Dik duran poşetlerin ve sızdırmaz ağızlı poşetlerin sıkı sızdırmazlığı, yüksek üretim hızlarında bile güvenilir bir şekilde çalışmalıdır. Kompakt dik duran poşet kapatma modülü, güçlendirme uygulamaları için de uygundur.