Ultrasonik kaynak nasıl çalışır, Ultrasonik kaynak nasıl yapılır?

Ultrasonik kaynak nasıl çalışır, Ultrasonik kaynak nasıl yapılır?

  Plastikler için ultrasonik plastik kaynak teknolojisi, eriyik kaynak işlemlerinin bir parçası olarak kabul edilir. Süreç, sürtünme ve titreşim enerjisinin ısıya dönüştürülmesine dayanır. Sonotrode ( Horn )  adı verilen bir kaynak aleti kullanılarak, ultrasonik sistem tarafından üretilen yüksek frekanslı titreşimler, basınçla birlikte birleştirilecek parçalara aktarılır, bu da birleştirme bölgesinde göreceli titreşimlere yol açar.

  Plastik kaynak esnasında sürtünme ısısından kaynaklanan mikro eriyik, titreşim enerjisinin emilmesine ve ısıya dönüştürülmesine neden olan bir titreşim bariyeri sunar, bu da daha sonra kaynak konturunun bir saniyenin kesirlerinde erimesine ve böylece moleküler bir bağlantı oluşturmasına neden olur.

  Kural olarak, kaynak yapılacak plastik parçalar, malzeme tipine ve kaynak dikişi gereksinimlerine karşılık gelen bir kaynak konturuna sahip olmalıdır. Ultrasonik teknoloji ile yalıtım yapıldığında, gerekli ısı yalnızca termoplastik yalıtım katmanında üretilir.

   Konturlar, enerji girişine odaklanır ve çok kısa mühürleme süreleriyle sonuçlanır. Ultrasonik mühürleme sırasında, folyo içinde ısı üretilir. Bu, dışarıdan herhangi bir ısı girişinin gerekli olmadığı anlamına gelir. Kaynak işleminde kullanılan aletler soğuk kalır. Ürüne giren ısı enerjisi çok küçüktür. Taşıyıcı ve sızdırmazlık tabakası arasındaki sıcaklık değişimi çok hızlı gerçekleşir. Bu da, çok iyi sıcak dikiş mukavemeti ile sonuçlanır.

Plastik kaynak projeleriniz için bizimle irtibata geçerseniz, sizlere en uygun ürün ve ürün fiyatı sunacağız.
 

ultrasonik kaynak nasıl çalışır, ultrasonik kaynak nasıl yapılır, ultrasonik kaynak makinası nasıl çalışır,ultrasonik kaynak ne demek, ultrasonik kaynak nedir, ultrasonik kaynak plastik,